Blog o książkach. Różne gatunki, różne kraje, różni autorzy.

piątek, 9 października 2015

Książki za granicą

09:48 Napisany przez Kama 4 komentarze
Zawsze interesowały mnie książki z innych krajów, o wiele później doszły do tego również zainteresowania związane z rynkiem książki i czytelnictwem w innych krajach.

Pod etykietą "książki za granicą" znajdą się różne wpisy związane z książkami i czytelnictwem na świecie (także wcześniejsze). Rankingi, statystyki, impresje z moich podróży.

Bo oczywiście, podczas podróży muszę przynajmniej zajrzeć do jakiejś księgarni czy kiosku. Nawet na lotnisku. W lotniskowych księgarniach czy kioskach widziałam też nie-beletrystyczne książki, które chętnie bym przeczytała. The Story of English in 100 Words po raz pierwszy zobaczyłam właśnie na lotnisku. Nie kupiłam wtedy i nie przeczytałam, bo miałam ze sobą inną książkę. 

O książce którą kupiłam podczas ostatniej wizyty w Norwegii już pisałam. Pisałam też o TOP 10 japońskich komiksów w 2014 (w Japonii). Będzie tego więcej.

Interesuje cię co czyta się za granicą? Odwiedzasz księgarnie podczas zagranicznych wizyt? Kupujesz książki jako pamiątki dla siebie lub innych?

4 komentarze:

 1. Uwielbiam czytać w oryginale, jeśli o to chodzi, ale niestety książki napisane nie po polsku u nas kosztują fortunę, a za granicą nie jestem na tyle często, by móc sobie sprawiać kolejne anglojęzyczne lektury. Uważam, że dostarczają one zupełnie innych wrażeń i wprowadzają w kompletnie inny klimat, to właśnie w nim kocham :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma to jak przeczytać coś w oryginale - kiedyś przeczytam "Mistrza i Małgorzatę". Niestety, cena jest dosyć problematyczna. Parę książek obcojęzycznych kupiłam na targach (w różnych latach), parę w księgarniach z książkami do nauki języków obcych. Większość jednak sprowadzałam z Amazona (przede wszystkim brytyjskiego) lub kupiłam podczas podróży. Też chciałabym częściej. Niestety biblioteka obcojęzyczna nie do końca pomoże mi w tej kwestii, choć jest tam parę książek, które chętnie bym przeczytała.
   Pozdrawiam i życzę jak najczęstszej możliwości zatopienia się w oryginalnej lekturze.

   Usuń
 2. Żeby dowiedzieć się, co się czyta za granicą, sięgam po Magazyn Książki i tam jest tak zatytułowana rubryka - zresztą moja ulubiona... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kupiłam raz czy dwa i stwierdziłam, że to nie dla mnie.

   Usuń