Blog o książkach. Różne gatunki, różne kraje, różni autorzy.

O mnie/Współpraca

Czytelniczy geek, kulturoznawca-orientalista, poliglotka, miłośniczka podróży i RPGowiec, parę innych etykietek jeszcze by się znalazło. Czytam od dziecka, czytam w różnych językach, najczęściej po angielsku.

Moje ulubione gatunki to fantasy i science fiction. Od października 2015 r. prowadzę projekt Fantastyczne historie świata w ramach którego planuję przeczytać opowiadania, komiksy i książki ze 196 krajów i regionów.

Interesuje mnie literatura światowa. Staram się docierać do książek pisanych przez autora z konkretnego kraju, jako kulturoznawca zdaję sobie sprawę z innego spojrzenia "osób z zewnątrz". Ba, inne spojrzenie na te same wydarzenia będzie miał Afrykaner, inne Zulus. O podwójnych standardach w zależności od płci nie wspomnę.

Najlepszą dla mnie pamiątką z podróży zagranicznych są książki. 

Lubię wyzwania, ale tylko takie które są trudne i wymagają ode mnie włożenia wysiłku. Przeczytanie 52 książek w roku wyzwaniem nie jest. Stworzyłam dwa wyzwania, które będę kontynuować co roku. Na co dzień i od święta daje pretekst do czytania różnorodnych książek, tematycznie lub autorsko związanych ze świętami, imieninami, itd. Dookoła świata od A do Z natomiast wymaga przeczytania książki autora z danego kraju.

Najrzadziej chyba czytam kryminały, romanse, książki podróżnicze, horrory i sensację. Trudno mi znaleźć coś dla siebie w tych gatunkach.

Jestem otwarta na współpracę z innymi blogerami, autorami, wydawnictwami. Książki zrecenzuję szczerze, mówiąc wyraźnie co mi się w nich (nie) podoba.

Proszę o kontakt na adres: rozneczytanie @ gmail . com

0 komentarze:

Prześlij komentarz