Blog o książkach. Różne gatunki, różne kraje, różni autorzy.

poniedziałek, 27 października 2014

Historia psiej kupy

Psia kupa Kwon Jeong-saenga to klasyka południowokoreańskiej literatury dziecięcej, od 1969 bawiąca i wychowująca kolejne pokolenia. W tym samym roku książka otrzymała nagrodę w dziedzinie literatury dziecięcej miesięcznika "Edukacja chrześcijańska".

Polskie wydanie zostało opracowane na podstawie wersji z rysunkami Jeong Seung-gaka, po raz pierwszy wydanej w 1996 r.

Lee Seung-yong, propagator zdrowego stylu życia i ekolog w posłowiu pisze tak o tej książce:
Psia kupa jest piękną, obrazkową książką dla dzieci, ale ponieważ mam wrażenie, że my - dorośli, zbyt mocno oddaliliśmy się od natury, chciałbym zasugerować rodzicom, by cieszyli się tą lekturą wspólnie z dziećmi. (...) Uważana za bezużyteczną, brudną i śmierdzącą kupa może stać się nawozem, dzięki któremu zakwitną kwiaty, a drzewa zrodzą owoce. Chciałbym, żeby lektura książki o kupie stała się duchowym i emocjonalnym "nawozem" także dla dzieci w Polsce, po drugiej stronie globu.

Książeczka urzekła mnie prostą historią z czytelnym przesłaniem i pięknymi ilustracjami. Tłumaczy zarówno naturę, jak i daje wsparcie mówiąc o tym, że każdy jest potrzebny. Polecam. Jeśli i Wam historia przypadnie do gustu, warto obejrzeć również film animowany nakręcony na jej podstawie.

Moja ocena: 10/10

Przeczytaj również cytat z Psiej kupy.

0 komentarze:

Prześlij komentarz