Blog o książkach. Różne gatunki, różne kraje, różni autorzy.

środa, 15 października 2014

BookRage

BookRage.org to polska strona sprzedająca e-booki po polsku. Od sklepów internetowych różni się tym, że jednorazowo oferuje konkretny pakiet książek do zakupienia, w cenie wyznaczonej przez kupującego. Za zestaw książek, dostępnych jedynie przez 2 tygodnie, można zapłacić już złotówkę. Ale, jeśli zapłaci się więcej niż średnia wpłata, można dostać dodatkową książkę lub kilka książek (w zależności od pakietu). Książki można zatrzymać dla siebie lub podarować w prezencie innej osobie. Ponadto kupujący sam decyduje o tym ile ze sprzedaży dostaną autorzy, ile BookRage a ile Fundacja Nowoczesna Polska promująca wolny dostęp do dzieł kultury.

W ramach BookRage sprzedawana była już m.in. polska literatura fantasy, science-fiction, grozy (przede wszystkim niesłusznie zapomniany Grabiński) czy kryminały. Informacje o wszystkich wcześniejszych pakietach dostępne są na stronie BookRage na Wikipedii.

Najnowsza odsłona BookRage, od 14 października 2014, pod hasłem CopyCamp 2014 obraca się wokół tematu kultury.W ramach podstawowego pakietu oferowane są następujące książki:
  • Jeśli zginiesz w grze, zginiesz naprawdę Michała R. Wiśniewskiego, pisarza, blogera, publicysty i gracza. Gracza, który idzie swoją drogą, z przekory często omijając popularne tytuły. Interesuje go wszystko, co dzieje się na granicy – gatunków, kultur i mediów. Lubi śledzić, jak popkultura rozmawia ze sobą – i z odbiorcą. I szczerze wierzy, że jeśli się zginie w grze, to się zginie naprawdę.  
  • Media, wersja beta Mirosława Filiciaka – to m.in. pogłębiona analiza relacji zachodzących dziś pomiędzy mediami, refleksja na temat sposobów ich używania przez odbiorców oraz kulturowych i społecznych konsekwencji przeobrażeń, jakim ulega system medialny.
  • Książka jako towar Marcina Rychlewskiego – to według profesor Bogumiły Kaniewskiej: Książka Marcina Rychlewskiego stanowi śmiałą i nowatorską próbę rewitalizacji tradycyjnej socjologii literatury, dostosowanej na potrzeby współczesnego rynku wydawniczego. Do najciekawszych wątków książki należy zaliczyć redefinicję obiegów literackich (traktowanych jako "obiegi książkowe") oraz koncepcję odbiorcy.
  • Bez dubbingu. Z bandytą w windzie Macieja Parowskiego. Zbiór felietonów próbujących penetrować zjawiska społeczne na styku kultury i polityki.
Zakupienie pakietu powyżej aktualnej średniej ceny (teraz jest to niecałe 17 zł), otrzymają dodatkową książkę -  polską premierę Kontekstu Cory'ego Doctorowa.

Cokolwiek teraz robisz, odłóż to i otwórz tę książkę na stronie 190. Rozdział o tym, jak Cory Doctorow, bywały w Internecie i znający wszystkie sztuczki, jednak dał sobie wykraść swoje hasło do Twittera, to lektura obowiązkowa dla każdego. Nie wmawiaj sobie, że jesteś ostrożny i się na tym znasz, bo on też jest ostrożny i też się na tym zna. A co gorsza, mogą wykraść ci coś poważniejszego od hasła do Twittera. Dostęp do rachunku bankowego? Sieci korporacyjnej? Archiwum w chmurze, na którym trzymasz osobiste zdjęcia? Przeczytaj, jak łatwo to stracić. A jak już przeczytasz to - polecam resztę książki
 - pisze Wojciech Orliński o zbiorze esejów Cory'ego Doctorowa pt. "Kontekst. Eseje o wydajności, kreatywności, rodzicielstwie i polityce w XXI wieku.".

Znasz BookRage? Co sądzisz o tym pomyśle? Kupujesz ich e-booki? 

0 komentarze:

Prześlij komentarz