Blog o książkach. Różne gatunki, różne kraje, różni autorzy.

środa, 15 października 2014

BookRage

BookRage.org to polska strona sprzedająca e-booki po polsku. Od sklepów internetowych różni się tym, że jednorazowo oferuje konkretny pakiet książek do zakupienia, w cenie wyznaczonej przez kupującego. Za zestaw książek, dostępnych jedynie przez 2 tygodnie, można zapłacić już złotówkę. Ale, jeśli zapłaci się więcej niż średnia wpłata, można dostać dodatkową książkę lub kilka książek (w zależności od pakietu). Książki można zatrzymać dla siebie lub podarować w prezencie innej osobie. Ponadto kupujący sam decyduje o tym ile ze sprzedaży dostaną autorzy, ile BookRage a ile Fundacja Nowoczesna Polska promująca wolny dostęp do dzieł kultury.

W ramach BookRage sprzedawana była już m.in. polska literatura fantasy, science-fiction, grozy (przede wszystkim niesłusznie zapomniany Grabiński) czy kryminały. Informacje o wszystkich wcześniejszych pakietach dostępne są na stronie BookRage na Wikipedii.

Najnowsza odsłona BookRage, od 14 października 2014, pod hasłem CopyCamp 2014 obraca się wokół tematu kultury.



W ramach podstawowego pakietu oferowane są następujące książki:
  • Jeśli zginiesz w grze, zginiesz naprawdę Michała R. Wiśniewskiego, pisarza, blogera, publicysty i gracza. Gracza, który idzie swoją drogą, z przekory często omijając popularne tytuły. Interesuje go wszystko, co dzieje się na granicy – gatunków, kultur i mediów. Lubi śledzić, jak popkultura rozmawia ze sobą – i z odbiorcą. I szczerze wierzy, że jeśli się zginie w grze, to się zginie naprawdę.  
  • Media, wersja beta Mirosława Filiciaka – to m.in. pogłębiona analiza relacji zachodzących dziś pomiędzy mediami, refleksja na temat sposobów ich używania przez odbiorców oraz kulturowych i społecznych konsekwencji przeobrażeń, jakim ulega system medialny.
  • Książka jako towar Marcina Rychlewskiego – to według profesor Bogumiły Kaniewskiej: Książka Marcina Rychlewskiego stanowi śmiałą i nowatorską próbę rewitalizacji tradycyjnej socjologii literatury, dostosowanej na potrzeby współczesnego rynku wydawniczego. Do najciekawszych wątków książki należy zaliczyć redefinicję obiegów literackich (traktowanych jako "obiegi książkowe") oraz koncepcję odbiorcy.
  • Bez dubbingu. Z bandytą w windzie Macieja Parowskiego. Zbiór felietonów próbujących penetrować zjawiska społeczne na styku kultury i polityki.
Zakupienie pakietu powyżej aktualnej średniej ceny (teraz jest to niecałe 17 zł), otrzymają dodatkową książkę -  polską premierę Kontekstu Cory'ego Doctorowa.

Cokolwiek teraz robisz, odłóż to i otwórz tę książkę na stronie 190. Rozdział o tym, jak Cory Doctorow, bywały w Internecie i znający wszystkie sztuczki, jednak dał sobie wykraść swoje hasło do Twittera, to lektura obowiązkowa dla każdego. Nie wmawiaj sobie, że jesteś ostrożny i się na tym znasz, bo on też jest ostrożny i też się na tym zna. A co gorsza, mogą wykraść ci coś poważniejszego od hasła do Twittera. Dostęp do rachunku bankowego? Sieci korporacyjnej? Archiwum w chmurze, na którym trzymasz osobiste zdjęcia? Przeczytaj, jak łatwo to stracić. A jak już przeczytasz to - polecam resztę książki
 - pisze Wojciech Orliński o zbiorze esejów Cory'ego Doctorowa pt. "Kontekst. Eseje o wydajności, kreatywności, rodzicielstwie i polityce w XXI wieku.".

Znasz BookRage? Co sądzisz o tym pomyśle? Kupujesz ich e-booki? 

0 komentarze:

Prześlij komentarz