Blog o książkach. Różne gatunki, różne kraje, różni autorzy.

piątek, 4 grudnia 2015

Noworoczne święto czytania

18:45 Napisany przez Kama , , , Skomentuj

Noworoczne święto czytania

Pomysł tego święta, które tak naprawdę wyzwaniem nie jest, zrodził się z mojego praktykowania przez ostatnich parę lat Sylwestra w zaciszu domowym i z książką. Książkami. Imprezy mnie nie interesują, sylwestrowe zabawy w telewizji też nie...

Sylwester to też świetny czas na czytanie książek - poza północą, kiedy to rozdzwonią się telefony, masz prawie pewność, że przez większość dnia nikt ci nie będzie przeszkadzać - w końcu do Sylwestra trzeba się przygotować.

Ale nie tylko Sylwester otwiera wrota do nowego roku... Te wrota otwierają się już wcześniej. I wcale się nie skończą na 1 stycznia... No i jest księżycowy Nowy Rok...

Tak więc i święto, dla wszystkich czytelników niezależnie od planów świąteczno-noworocznych, będzie trwało dłużej, dostarczając wiele radości i przyjemności, pozwalając podbić świat czytelniczy.

Co i kiedy?

Noworoczne święto czytania potrwa od 22 grudnia 2015 do 14 lutego 2016.

To święto, wybór książek zostawiam w waszej gestii... Prawie. Będą 3 tematy przewodnie (czy raczej wymagania): jedno przed końcem roku, jedno na styczeń i luty. Ile książek przeczytacie - zależy tylko od was. Choć mam nadzieję, że minimum trzy uda się nam wszystkim przeczytać... ;)

Ponadto planuję 3 czytelnicze imprezy twitterowe związanych ze świętem, po jednym przed i po święcie, po 2 w starym i nowym roku. Będą miały one tematy przewodnie - podane wcześniej do wiadomości - a nawet będą namiastką dyskusyjnych klubów książki (wspólne czytanie jednego dzieła). Wszelkie lektury do wspólnego czytania będą legalnie dostępne w internecie.

Jak dołączyć?

Zostaw komentarz ze zgłoszeniem pod tym postem

Jeśli będziesz publikować statusy świąteczne na Twitterze (lub innych mediach społecznościowych) proszę używaj hashtagu #czytamnaświęta.

Jeśli masz bloga i bierzesz udział w święcie oraz napiszesz o tym post, zalinkuj proszę do tego wpisu.


Miłego czytania i udanej zabawy.

0 komentarze:

Prześlij komentarz