Blog o książkach. Różne gatunki, różne kraje, różni autorzy.

sobota, 1 listopada 2014

Na co dzień i od święta - listopad 2014

08:00 Napisany przez Kama , , , 4 komentarze
Na co dzień i od święta to wyzwanie czytelnicze inspirowane kalendarzem. Potrwa rok, do końca października 2015. Jeśli chcesz dołączyć do wyzwania, możesz to wciąż zrobić. Umieść swoje zgłoszenie, podając wybrany poziom, w komentarzu oraz link do bloga lub półeczki na stronie społecznościowej, np. Goodreads lub Lubimy Czytać.

Poniżej zasady wyzwania na miesiąc listopad 2014.

Początek listopada związany jest ze zmarłymi, tymi bardziej świętymi i mniej. Dlatego też zadanie polega na przeczytaniu książki zmarłego polskiego autora. Zadanie to jest przeznaczone dla wszystkich poziomów. Osoby, które wybrały przeczytanie sześciu książek mogą same zadecydować, czy chcą je wypełnić.


Czy książka będzie powieścią, literaturą faktu, komiksem czy tomikiem poezji zależy od Ciebie. Czy przeczytasz książkę niedawno zmarłego autora, np. Joanny Chmielewskiej (zm. w 2013) czy też dawno zmarłego, np. Jerzego Żuławskiego (zm. w 1915), zależy tylko od Ciebie. Ważne, żeby wybrana książka nie była wcześniej przeczytana.

Dodatkowe zadanie dla osób które wybrały poziom 24 i więcej książek polega na przeczytaniu książki zmarłego autora pochodzącego z innego kraju. Podobnie, gatunek książki lub data śmierci autora zależy tylko od Ciebie. Może to być książka Gabriela Garcii Marqueza (zm. w kwietniu 2014) lub Wu Cheng'ena (zm. w 1582) autora Wędrówki na Zachód. Ważne, żeby wybrana książka nie była wcześniej przeczytana.

Jeżeli ktoś wybrał poziom 36 lub 48 książek, może samemu zdecydować ile polskich lub zagranicznych książek przeczyta (minimum po 1 z obu zadań).

Na pewno planuję przeczytać książkę Stefanii Grodzieńskiej (zm. w 2010) pt. Żabka oraz kieszonkowe tragedie. Jeszcze nie wiem książkę którego zagranicznego autora przeczytam. 

Wiesz już co będziesz czytać? Podziel się tym z innymi uczestnikami w komentarzu. Linki do recenzji listopadowych książek umieść w komentarzach do tego postu.

4 komentarze:

 1. Już wiem. O ile uda mi się zakupić, czy też wypożyczyć książki, które zamierzam przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zapomnij podzielić się linkami do swoich recenzji. :)

   Usuń
 2. Może nie recenzje, ale moje króciutkie opinie o przeczytanych książkach:
  http://w2slowach.blogspot.com/2014/11/joanna-chmielewska-lesio.html
  http://w2slowach.blogspot.com/2014/11/lyon-mcdowell-dog-in-action.html
  Czekam na kolejne wyzwanie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brawo! Grudniowe wyzwanie już opublikowane pod adresem:
   http://rozneczytanie.blogspot.com/2014/12/na-co-dzien-i-od-swieta-grudzien-2014.html

   Usuń