Blog o książkach. Różne gatunki, różne kraje, różni autorzy.

sobota, 27 grudnia 2014

Polska animacja w Japonii

20:19 Napisany przez Kama , , , Skomentuj
Jeszcze tylko przez dwa tygodnie w Muzeum Sztuki Współczesnej w mieście Hayama (prefektura Kanagawa) potrwa wystawa Animacje Europy Wschodniej: twórcy w Polsce, Czechach i Chorwacji. Polskę reprezentuje Łódź i tamtejszy Se-ma-for.

Wystawie towarzyszą wykłady, pokazy filmowe oraz ostatniego dnia, 12 stycznia 2015 r., sympozjum. Wykład na sympozjum wygłosi Witold Giersz, reżyser m.in. filmu pełnometrażowego Proszę słonia (1979) na podstawie książki Ludwika Jerzego Kerna.

W grudniu 2014 r. wydany został katalog do wystawy (w języku japońskim), który można zamówić do Polski w japońskim Amazonie. Raczej nie spodziewałabym się katalogu w języku angielskim, wszelkie tłumaczenia czy oprowadzanie po wystawie było tylko po japońsku.

Informacje o wystawie dostępne są w języku angielskim na stronie muzeum.


Jeśli chcesz poznać tłumaczenia literatury polskiej na język japoński, czy tytuły japońskich książek i komiksów związanych tematycznie z Polską, zapraszam do przeczytania listy polskiej literatury po japońsku. Lista będzie systematycznie uzupełniana, ale zachęcam do podrzucania pozycji, jeśli takowych brak.

0 komentarze:

Prześlij komentarz