Blog o książkach. Różne gatunki, różne kraje, różni autorzy.

niedziela, 14 grudnia 2014

Fantastyczny BookRage

Fantastyczny Bookrage za ponad jeden dzień dobiegnie końca. Jeśli masz ochotę na klasykę lub nowe fantastyczne historie, kupuj póki czas. Książki do kupienia na stronie BookRage.org.

Każdy, niezależnie od ceny jaką zapłaci, dostanie następujące książki:
  • Dom wschodzącego słońca Aleksandry Janusz (Polska) 
  • W czwartym wymiarze Antoniego Lange (Polska, 1862-1929) zbiór opowiadań po raz pierwszy opublikowanych w 1912 r.
  • Odnaleźć swą drogę Aleksandry Rudej (Ukraina)
  • Głos Boga Jacka Soboty (Polska)
Za zapłacenie powyżej średniej (22 złote) dostanie się książkę:
  • Tarcza Szerni Feliksa W. Kresa (Polska) ostatni tom serii Księga Całości, prezentowanej wcześniej w ramach BookRage.
Za zapłacenie co najmniej 25 zł otrzyma się:
  •  Conan Barbarzyńca. Tom 1 Roberta E. Howarda (USA). W ramach BookRage prezentowana jest poprawiona wersja klasycznego tłumaczenia autorstwa Zbigniewa A. Królickiego. 
Do tej pory sprzedano ok. 1300 pakietów. Jeśli do końca trwania promocji sprzeda się co najmniej 1500 pakietów, zestaw podstawowy powiększy się o dwie kolejne książki Antoniego Langego: powieść Miranda oraz zbiór opowiadań Elfryda. Nowele i fantazje.

Informacje o książkach dostępne są na stronie BookRage. Mnie najbardziej interesują książki Langego i Rudej, ze względów na wątki z ich biografii. Lange był poliglotą (znał 15 języków), miłośnikiem kultur orientalnych (a także prekursorem literatury fantastycznej). Ruda jest religioznawcą. Jestem ciekawa jak ich zainteresowania, które z nimi podzielam, znajdują odbicie w ich twórczości. Czy czytając je będę czuła, że nadajemy na tych samych falach?Kupisz? Czytałaś/czytałeś już te książki lub inną twórczość tych autorów?

0 komentarze:

Prześlij komentarz